Jakub Wałukanis, 1857

Name
Jakub /Wałukanis/
Given names
Jakub
Surname
Wałukanis
Birth
1857 38 28
Birth of a sister
Birth of a brother
Address: w tutejszym mieście Warszawie przy ulicy Browarnej pod numerem dwa tysiące siedemset dziewięćdziesiątym trzecim
Note: Nr 231

Nr 231

Działo się w mieście Warszawie, w parafii Świętego Antoniego szesnastego / dwudziestego ósmego/ sierpnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego roku o piątej po południu.
Stawił się osobiście Mateusz Wałukanis, pracownik dniówkowy, lat pięćdziesiąt, zamieszkały w Warszawie, w obecności Jana Dolęgowskiego, dozorcy administracyjnego, lat czterdzieści jeden, oraz Laurentego Meduckiego (?), lat trzydzieści trzy, urzędnika, zamieszkałych w Warszawie; i okazał mi niemowlę płci męskiej, oświadczając, iż urodziło się ono w tutejszym mieście Warszawie przy ulicy Browarnej pod numerem dwa tysiące siedemset dziewięćdziesiątym trzecim szóstego / osiemnastego/ sierpnia bieżącego roku o trzeciej nad ranem od ślubnej żony jego Marianny z Klinberków, lat czterdzieści dwa.
Niemowlęciu temu podczas Chrztu Świętego dokonanego w dniu dzisiejszym przez księdza Wojciecha Jackowskiego, dano imiona Marceli Jan, a chrzestnymi jego byli Jan Dolęgowski oraz Bronisława S…aracka.
Akt ten obecnym został przeczytany, … niepiśmienni, przeze mnie tylko podpisany.
Ksiądz Tomasz Mościcki, administrator parafii Św. Antoniego

Death of a brother
between 7 and 189309:00
Address: Czerniakowska pod numerem trzy tysiące drugim
Note: Działo się w Warszawie w parafii Świętej Trójcy siódmego /dziewiętnastego/ lutego tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego trzeciego roku o dwunastej w południe.

Działo się w Warszawie w parafii Świętej Trójcy siódmego /dziewiętnastego/ lutego tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego trzeciego roku o dwunastej w południe.
Stawili się Antoni Ludwik Karaśkiewicz, masarz, przy ulicy Tamka pod numerem trzydziestym trzecim, oraz Krystian Jen..n (?), malarz, przy ulicy Czerniakowskiej pod numerem czterdziestym dziewiątym, w Warszawie zamieszkali, obydwoje pełnoletni, i oświadczyli, że wczoraj o godzinie dziesiątej rano w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej pod numerem trzy tysiące drugim zmarł Jan Wołkanis, pracownik dniówkowy, żonaty, lat trzydzieści siedem, urodzony w Warszawie w parafii Świętego Krzyża, syn zmarłych już Marcina oraz Marianny z domu Klimberg, małżonków Wołkanis, zostawiwszy po sobie owdowiałą żonę Karolinę z domu Bogumił. Po upewnieniu się o śmierci Jana Wołkanisa akt ten oświadczającym został przeczytany, przez nich i mnie podpisany.
Antoni Ludwik Karaśkiewicz, Krystian Jen…n,
ks. A… Zakrzewski

Family with parents
father
mother
Marriage Marriage1854
4 years
himself
5 years
younger sister
sister
younger brother
-15 years
elder brother
18551893
Birth: 1855 36 26
Death: between 7 and 1893Warszawa